با توجه به اهمیت روز افزون آلودگی هوا، طرح بازیافت بخار سوخت که در ایران با نام طرح کهاب شناخته می‌­شود بیش از پیش مطرح شده است. در رابطه با این طرح در محتوای دیگری در بلاگ به صورت کامل توضیح داده شده است.

اما به طور خلاصه طرح کهاب شامل ۳ مرحله است که مرحله دوم آن مربوط به جمع آوری بخار سوخت از درون باک خودرو­ها است. این مرحله به طور مستقیم با نازل در ارتباط است و پمپ بنزینی که این طرح را اجرایی کرده باشد باید از نازل با ویژگی­‌های خاصی استفاده کند. تکنولوژی سیستم بازیافت بخار با توجه به سخت شدن استاندارد­ها در حال پیشرفت است.

اما به طور کلی نیاز است که نازل سوخت به صورت کامل به ورودی باک خودرو بچسبد تا اجازه ندهد بخارات درون باک در محیط جایگاه سوخت پخش شوند. از طرف دیگر سیستمی لازم است تا بخار سوخت از طریق نازل به مخزن انتقال داده شود. در شکل زیر جزئیات بیشتری در رابطه با نازلی که در سیستم بازیابی بخار سوخت استفاده می‌­شود ارائه شده است. انتهای خرطومی پلاستیکی که بر روی نازل متصل شده است به دیواره‌­ی اطراف باک می­‌چسبد. بخار سوخت موجود در باک از مسیر جداگانه‌­ای در نازل به سمت دیسپنسر حرکت می­‌کند و از آن­جا به مخزن­‌های جایگاه منتقل می­‌شوند.

شیوه انتقال بخار سوخت

انتقال بخار سوخت به مخزن به دو روش امکان پذیر است. در یک روش بخار سوخت با بوجود آمدن فشار منفی اندک در مخزن و فشار مثبت کوچکی در باک خودرو، از باک به طرف مخزن منتقل می­‌شود. اما در روش دیگر از یک پمپ خلا کمک می­‌گیریم و بخار سوخت موجود در مخزن توسط پمپ مکیده شده و به مخزن انتقال داده می‌­شود.

همانطور که در شکل مشاهده می­‌کنید نازل (Nozzle) مربوط به هر کدام از این مدل­‌ها متفاوت خواهد بود. نازلی که با پمپ خلا کار می­کند خرطومی کوچکتری دارد که بیشتر وظیفه­‌ی قیف را انجام می­‌دهد و نیاز به مهر و موم کردن شدید نازل به باک خودرو نیست. با توجه به کوچک بودن فشار مثبت درون باک و فشار منفی درون مخزن، معمولا از روش دوم یعنی از پمپ خلا استفاده می‌­کنند.

تشخیص نازل­‌های طرح کهاب که از سیستم مکش بهره می­‌گیرند کار دشواری است. زیرا بعضی از این مدل­ها خرطومی هم ندارند و فقط در سر نازل سوراخ­هایی وجود دارد که بخار از طریق آن­ها مکیده می­‌شود و توسط یک لوله نازک هم محور با لوله نازل به دیسپنسر منتقل میگردد. بنابراین در این مدل شلنگ کوچکتری نسبت به مدل بدون پمپ خلا داریم.

نازل سازگار با سیستم ORVR

بعضی از خودروها سیستم جمع آوری سوخت درونی (ORVR) دارند و هر روز بر تعداد این خودروها افزوده می‌­شود. اگر در هنگام سوخت گیری این خودرو­ها مرحله دوم طرح کهاب اجرا شود، با توجه به اینکه بخار سوختی در درون باک وجود ندارد، مقداری هوا از باک به طرف مخزن جایگاه می­‌رود.

با توجه به حجم کمتر هوا نسبت به بخار سوخت، وجود هوا در مخزن باعث تبخیر بیشتر سوخت در مخزن می­شود. در سیستم بازیافت بخاری که از پمپ خلا استفاده نمی­‌کند. مشکلی در مواجهه با خودرو­های دارای ORVR نداریم، زیرا در این حالت مکشی توسط پمپ نداریم. همچنین فشار مثبتی ناشی از سوخت گیری نیز در باک خودرو بوجود نمی­‌آید که باعث انتقال هوا از باک به مخزن شود.

اما در حالتی که پمپ خلا داریم قطعا هوای درون باک خودروهای دارای ORVR به مخزن منتقل می­‌شود. بنابراین نازل­‌هایی طراحی و ساخته شده‌­اند که با خودرو­های دارای سیستم ORVR سازگار هستند. زمانی که به جای بخار سوخت، هوا وارد قسمت بازیافت بخار نازل شود، نازل به صورت اتوماتیک سیستم بازیافت بخار را قطع می‌­کند و از وارد شدن هوا به مخزن جلوگیری می‌­کند.

انتخاب نازل سوخت

بنابراین برای انتخاب یک نازل سوخت عامل­‌های گوناگونی دخیل هستند. اولین قدم برای انتخاب نازل تعریف نیاز است. برای مثال اگر جایگاه سوخت مورد نظر ما مرحله دوم طرح کهاب را اجرا کرده است باید از نازل دارای سیستم بازیافت بخار استفاده کرد. یا اگر خودروهایی که دارای سیستم ORVR هستند، بهتر است از نازل ORVR استفاده کنیم.

از دیگر فاکتور­های تاثیر گذار در انتخاب یک نازل می‌­توان به حداکثر دبی انتقالی اشاره کرد. بعضی از برند­ها نمودار دبی بر حسب فشار نازل را برای یک دما و فرآورده خاص ارائه داده­‌اند که می‌­توان با توجه به فشار دبی انتقالی توسط نازل را به صورت دقیق به ­دست آورد. همچنین در انتخاب یک نازل باید اندازه اتصالات و نوع فرآورده­‌های سازگار نیز در نظر گرفته شود.

برند­های مطرح در حوزه­‌ی تجهیزات جایگاه­‌های سوخت از تهیه کنندگان اصلی نازل­‌ها هستند. PIUSI با ارائه مدل­های اتوماتیک A60 تا A280 از دبی ۶۰ تا ۲۸۰ لیتر در دقیقه و قطر دهانه خارجی ۲۴ و ۳۹ میلیمتر برای مصارف معمولی و سنگین و مدل دستی SELF 2000&3000 که حداقل مقاومت و حداکثر بازدهی را دارند.

این نازل‌ها با سیستم­‌هایی که پمپ ندارند و به صورت ثقلی کار می­‌کنند، سازگار هستند. همچنین قابلیت انتقال انواع فرآورده با دبی ۱۵۰ لیتر در دقیقه را دارند. GESPASA، OPW و تا حدودی AILE از دیگر برند­های مطرح در حوزه تجهیزات جایگاه سوخت هستند که انواع مختلف نازل نیز ارائه می­‌دهند. نازل‌های این برند­ها نیز بسیار متنوع بوده و انواع تکنولوژی­‌های روز دنیا در این نازل­‌ها استفاده شده است که باعث شده ایمنی و بازدهی به حداکثر میزان خود برسد.

شلنگ دیسپنسر

بین دیسپنسر و و نازل سوخت نیاز به یک اتصال انعطاف پذیر و در عین حال ایمن داریم که مشتری یا اپراتور بتواند نازل را به راحتی از دیسپنسر بردارد و در درون باک قرار دهد. بهترین اتصال انعطاف پذیر شلنگ است. شلنگ­های سوخت جنس­‌های متنوعی دارند که می‌­توان به کامپوزیتی، پلاستیک مقاوم، بافت‌دار و .. اشاره کرد.

ایمنی، ویژگی اصلی همۀ این مدل­‌هاست. زمانی می­‌توان گفت یک شلنگ ایمن است که اتصالات آن کاملا استاندارد باشند، در مقابل ضربه، خراش، خمش، آتش، سرما و … کاملا مقاوم باشند. برای بوجود آوردن این سطح از مقاومت معمولا لایه داخلی را از پلاستیک و لایه میانی را از الیاف بافته شده و لایه خارجی را نیز از پلاستیک می­‌سازند.

داشتن سیم ارت نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم شلنگ است که از بوجود آمدن جرقه در شلنگ و اطراف آن جلوگیری می‌­کند. شلنگ­های کامپوزیتی یکی از مقاوم‌­ترین شلنگ­‌ها هستند که به نسبت شلنگ پلاستیکی وزن کمتری دارند. کار با آن­ها ساده‌­تر است و همچنین در مقابل تغییرات آب و هوا نیز مقاوم خواهند بود و طول عمر بیشتری دارند.

به طور کلی در انتخاب یک شلنگ دیسپنسر مهم­ترین موضوع ایمنی است که خود شامل جنس، دما و فشار کارکردی و .. است. همچنین نوع فرآورده انتقالی؛ زیرا بعضی از شلنگ­ها فقط قابلیت کار با یک نوع فرآورده خاص را دارند.

یک دسته دیگر، شلنگ­های بازیافت بخار هستند. در این شلنگ‌­ها یک لوله باریک با شلنگ هم محور است به صورتی که بخار سوخت از داخل آن به سمت دیسپنسر عبور می­‌کند. این شلنگ­‌ها در جایگاه­‌هایی که مرحله دوم طرح کهاب استفاده می­‌شود.

اکثر برند­های مطرح در زمینه جایگاه­‌های سوخت شلنگ دیسپنسر را نیز عرضه می­‌کنند. که از برند­های تامین کننده شلنگ می‌­توان به PIUSI، GESPASA، POLYHOSE و … اشاره کرد.

شلنگ های دیسپنسر

اخبار

برندپتروپارتجایگاه سوختساختار نازلسوخت گیریطرح کهابقیمت بنزیننازلنازل (Nozzle)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *